Перейти на головну сторінку сайту
    на головну/home

Термокилимки - ідеальне
опалення для церков
гріють не приміщення, а людей


ЯК ЗРОБИТИ, ЩОБ ВЗИМКУ ВІРЯНИ НЕ МЕРЗЛИ У ЦЕРКВІ ПІД ЧАС БОГОСЛУЖІННЯ?

Загальна проблема для всіх давніх церков - як прогріти їх взимку, щоб люди могли вистояти службу? Будь-які варіанти, пов'язані з нагнітанням теплого повітря (пічки, тепловентилятори, масляні радіатори) економічними назвати не можна. Щоб отримати хоч якийсь ефект, всі ці прилади потрібно включити заздалегідь, до початку богослужіння. Адже тепле повітря, природно, піднімається вгору, і якщо приміщення храму досить велике і високе, воно не встигне прогрітися навіть за кілька годин.


ЩО ТАКЕ ТЕРМОКИЛИМКИ?

Термокилимок - це такий собі "сендвіч" з двох звичайних килимків, всередину яких зашито спеціальну електропровідну плівку. Пластикова плівка має "магістралі" - тоненькі мідні провідники, з'єднані між собою поперечними місточками з графіту. Завдяки цим поперечним місткам випадкове механічне пошкодження килимка в будь-якій точці порушує нагрів лише в цій точці і не впливає на роботу килимка в цілому. Цим виріб відрізняється від іншого виду електрокилимків, де під поверхнею проходить єдиний електричний кабель, ушкодження якого в будь-якій точці виводить з ладу весь килим.
Обидві сторони термокилимка однакові - це килимове покриття. Нижня сторона відрізняється лише тим, що з неї (близько 5 см від кута килимка) назовні виходить кабель електроживлення, який має вимикач і виделку, що підходить до звичайних євророзеток.


ЧОМУ ВОНИ НАЙБІЛЬШ ЕКОНОМІЧНІ?

Термокилимки призначені для того, щоб гріти людей, а не прогрівати повітря у всьому об'ємі приміщення. Їх кладуть безпосередньо під ноги людям, тобто біля вівтаря, для священика, та у наві, для вірян. На термокилимку ноги не мерзнуть, як це зазвичай буває у неопалюваній церкві, і люди можуть зосередитись на молитві.
Ще один популярний варіант - довгі вузькі термокилимки, що кладуться на лавки.
Отже, все тепло від термокилимків потрапляє за призначенням, і марних витрат енергії не відбувається.


ЧОМУ ВОНИ НАЙБІЛЬШ ПОЖЕЖЕБЕЗПЕЧНІ?

Основа причина безпеки термокилимків - це те, що їх не потрібно вмикати заздалегідь. Це роблять безпосередньо в момент початку богослужіння, а вимикають негайно після його завершення. Отже, килимки працюють тільки тоді, коли в храмі присутні люди, і не залишаються без нагляду.
Теромокилимки виробництва чеської фірми TERKO відповідають європейським стандартам якості, електропровідна плівка має стандарт ISO.


НЕ ПОРУШУЮТЬ ІСТОРИЧНИЙ ІНТЕР'ЄР

На відміну від батарей і тепловентиляторів килимки однотонного забарвлення (як правило, священики обирають темно-червоний колір) не порушують історичний інтер'єр церкви. Не варто вже і казати про брутальні втручання в архітектуру храму. Адже для пічного опалення у дерев'яних церквах часто роблять потворні цегляні прибудови, а металеві комини виводять наверх, пробиваючи діру прямо в даху церкви.
У Словаччині й Чехїї термокилими офіційно рекомендовані для опалення історичних пам'яток, зокрема, фірма TERKO виробила їх для знаменитої Бетлемської (Віфлеємської) каплиці 1391 р. у Празі, де проповідував Ян Гус; барокового замку в Славкові-у-Брна.


ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Споживання електроенергії - 240 Вт/м2 за 1 годину,
або ~5,5 КВт/100 людей за годину (якщо рахувати, що одна людина при стоянні потребує площу 50х50 см)
Температура поверхні - 30-40ОС
Розміри - на замовлення. Технологічно ширина килимка кратна 25 см, 50 см та 60 см (різновиди внутрішньої електропровідної плівки) плюс по 2,5 см з кожного краю для оверлоку. Довжина необмежена - наприклад, на лавки замовляють термокилимки 30 см x 4 м.
Священики часто замовляють собі до вівтаря (див. перше фото) термокилимок 60x90 см.
Популярні термокилимки розміром 60х40 см. Найбільший можливий розмір окремого термокилима - 2х5 м.
Колір: можна вибрати з 15 кольорів.


ЯК ЗАМОВИТИ?

Термокилимки виробляє чеська фірма TERKO та українська фірма ТЕПЛИК, представництво якої розташоване у Львові.
Проконсультуватися, сконтактувати з фірмою і отримати прайси у гривнях:

Володимир Лиховид

v.lykhovyd@gmail.com

+38 097 749 26 84

+38 050 371 46 74


Етикетка термокилимка ТЕПЛИК

Етикетка термокилимка ТЕПЛИК - клікніть на картинку для збільшення


Термокилимок TERKO у вівтарі греко-католицької церкви у Нітрі, Словаччина

Термокилимок TERKO у вівтарі греко-католицької церкви у Нітрі, Словаччина


РОЗПИТАТИ ПРО ТЕРМОКИЛИМКИ:
+38 097 749 26 84
+38 050 371 46 74
Володимир Лиховид


скачати прайс


КОРОТКО ПРО ПЕРЕВАГИ ТЕРМОКИЛИМКІВ:
- ЕКОНОМІЧНІ - вмикаються безпосередньо на час богослужіння і гріють не приміщення, а людей; споживають 240 Вт/м2 за 1 годину
- БЕЗПЕЧНІ - вироблені за європейськими стандартами; вмикаються не заздалегідь, а в момент початку богослужіння, тому не залишаються без нагляду; локальне механічне пошкодження не впливає на функціонування вироба в цілому
- НЕ ПОРУШУЮТЬ ІСТОРИЧНИЙ ІНТЕР'ЄР і завдяки цьому широко використовуються в історичних храмах і замках Чехії та Словаччини (станом на грудень 2014 року - близько 170 споруд)
побачити ці храми на GoogleMaps


Термокилимки можна використовувати для лавок

Термокилимки можна монтувати на сидіння лавиць, а також на їхні спинки, замовляючи у фірми-виробника потрібні розміри


Лавиці з термокилимками у костелі в селі Партизанська Люпча, Словаччина

Лавиці з термокилимками у костелі в селі Партизанська Люпча, Словаччина


Термокилимок TERKO у головному залі замку Славков-у-Брна

Термокилими TERKO у головному залі замку Славков-у-Брна (Чехія)
© 2017, Olena Krushynska (derevkhramy@ukr.net)
Всі права застережені відповідно до чинного законодавства України.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише за узгодженням з автором.Ключові слова: недороге опалення для церкви, як обігріти церкву, електричне опалення, термокилими
Ключевые слова: недорогое отопление для церкви, как обогреть церковь, электрическое отопление, термоковры

[an error occurred while processing this directive]