Перейти на головну сторінку сайту

Проект "Втрачені церкви Закарпаття"


інформаційний партнер – сайт "Дерев'яні храми України"Втрачені церкви Закарпаття

Про проект

У червні 2021 року Закарпатська академія мистецтв спільно з ГО "Культурна платформа Закарпаття" й за підтримки Українського культурного фонду розпочали реалізацію проекту "Втрачені церкви Закарпаття", у рамках якого побачать світ книжка відомого дослідника Михайла Сирохмана, онлайн мапа втрачених об'єктів, курс із 5 відеолекцій, візуалізований словник термінів дерев'яної архітектури тощо.
156 об'єктів сакральної архітектури Закарпаття, а це 101 дерев'яна церква, 29 дерев'яних дзвіниць і 26 мурованих храмів, були втрачені назавжди упродовж ХХ і ХХІ ст.
Мету проекту – повернути втрачені пам'ятки з небуття бодай у вигляді світлин, малюнків, текстових описів, локалізувати їх на сучасних картографічних сервісах - щоб вони знову, нехай віртуально, посіли своє місце на культурній мапі Закарпаття та України загалом.
    детальніше >>


Публікації, створені в рамках спільного спецпроекту інтернет-видання "Лівий берег" та проекту "Втрачені церкви Закарпаття" і опубліковані на сайті LB.ua:

Інтерв’ю з дослідником закарпатських дерев’яних храмів Михайлом Сирохманом Інтерв’ю з дослідником закарпатських дерев’яних храмів Михайлом Сирохманом

Олена Крушинська,
Михайло Сирохман
"Коли зникає дерев’яна церква"
08.08.2021

Інтерв’ю з дослідником
дерев’яних храмів Закарпаття
Михайлом Сирохманом
21.08.2021За новинами проєкту слідкуйте на сторінках соцмереж:
Facebook - Втрачені церкви Закарпаття
Instagram - https://www.instagram.com/lost.churches/


© 2021, Olena Krushynska (derevkhramy@ukr.net)
Всі права застережені відповідно до чинного законодавства України.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише за узгодженням з автором.