Перейти на головну сторінку сайту

Графіка Анатолія КонсуловаДякуємо родині Анатолія Дмитровича за надання його рисунків для публікації на сайті "Дерев'яні храми України", та п. Олегу Рибчинському, якому належала ця ідея, і старанням якого вона й була реалізована.

Олена Крушинська

Графіка Анатолія Консулова

Анатолій Дмитрович Консулов (1924-1986) народився у Києві, юність пройшла в Одесі. Архітектурну освіту отримав в Московському архітектурному інституті, останній рік - у Львівській Політехніці. З 1948 до 1972 року працював у Львівській філії ДІПРОМІСТ. Потім став доцентом кафедри проектування інтер'єру та меблів Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.
Консулов є автором близько 120 об'єктів (архітектура, скульптура, дизайн). Член Спілки архітекторів України. В 1976 р. йому присвоєно звання заслуженого архітектора УРСР, у 1978 - звання лауреату Державної премії УРСР ім. Т.Г. Шевченка.
Проектній та образотворчій графіці А.Д.Консулова притаманні строгість, лаконічність, елегантність, точність пропорцій, виняткове відчуття масштабу і простору. Численні начерки, рисунки (з натури чи частіше по пам'яті і з уяви) класичної і народної архітектури сприяли професійному зростанню митця, виробляли смак, надихали у творчості.
В архітектурному пейзажі, в зображенні окремих будівель чи інтер'єрів Консулов вихоплює головне, найбільш характерне і передає його лаконічними, умовними, суто архітектурними засобами. Рисунки архітектора Консулова вишукано графічні, вони з легкістю та адекватністю прочитуються попри високий ступінь стилізації.


1
2 3 4 5

© 2007, Olena Krushynska (derevkhramy@ukr.net)
Всі права застережені відповідно до чинного законодавства України.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише за узгодженням з автором.