Перейти на головну сторінку сайту
    на головну/home

Приватна благодійна ініціатива
з відновлення автентичного вигляду
дерев’яної церкви у с. Щасливе


інформаційний партнер - "Дерев'яні храми України"


Дерев’яна церква св. арх. Михаїла XVII ст. у селі Щасливе неподалік від Мукачева не має статусу пам’ятки архітектури. До нашого часу храм дійшов у спотвореному вигляді: зруби було оббито товстою фанерою, стіни вище опасання поштукатурено, відкриту галерею перетворено на засклену веранду, стіни в інтер'єрі обшито картонною плитою. Дослідник і захисник закарпатських дерев’яних церков Михайло Сирохман роками виношував задум повернення пам’ятці автентичного вигляду. У 2023 р. це стало можливим завдяки приватній благодійній ініціативі. Наразі зруби розчищено від чужорідної обшивки, замість заскленої веранди церкві повертають галерею на фігурних дерев’яних стовпчиках, з дахів знято бляху, їх перекривають ґонтом. Роботи тривають.

"Дерев’яні храми України" є інформаційним партнером благодійної ініціативи у Щасливому, тому якщо у вас є якісь питання, ви можете присилати їх на мейл derevkhramy@gmail.com Більше інформації планую викласти на цій сторінці наприкінці серпня - на початку вересня.
Вигляд церкви у с. Щасливе Закарпатської області перед початком робіт з відновлення її автентичного вигляду. Фото Михайла Сирохмана, березень 2023 р.
Вигляд церкви у с. Щасливе Закарпатської області перед початком робіт з відновлення її автентичного вигляду. Фото Михайла Сирохмана, березень 2023 р.

Вигляд церкви перед початком робіт з відновлення її автентичного вигляду. Фото Михайла Сирохмана, березень 2023 р.


На сторінку громадських акцій, що їх підтримує проект "Дерев’яні храми України"
інші громадські акції,
що їх підтримує проект
"Дерев’яні храми України"© 2023, Olena Krushynska (derevkhramy@ukr.net)
Всі права застережені відповідно до чинного законодавства України.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише за узгодженням з автором.