Олена Крушинська. ДНІСТЕР. Туристичний путівник


перший путівник і перше історико-краєзнавче видання,
присвячене Дністру та його пам'яткам - від витоків річки й до її гирла
Том 2. Від гирла Збруча до Чорного моря

Перейти на головну сторінку сайту
на сторінку
"Мої видання"

Олена Крушинська. ДНІСТЕР. Туристичний путівник. 
       Том 2. Від гирла Збруча до Чорного моря.
       ГОТОВИЙ ДО ДРУКУ


Крушинська О. Дністер. Туристичний путівник. У 2-х томах. Том другий.
Від гирла Збруча до Чорного моря. – Львів: Центр Європи, 2017. - 496 с., 645 іл.

Ця книжка – перший путівник і перше історико-краєзнавче видання, присвячене Дністру, одній з трьох найдовших річок нашої країни (1362 км). Вона бере початок у Карпатах і впадає у Чорне море, перетинаючи на своєму шляху по Україні й Молдові чотири історико-географічні регіони: Галичину, Поділля, Буковину й Бессарабію – звідси й розмаїття пам’яток, зосереджених на її берегах. У книзі розповідається про замки, фортеці, монастирі, муровані й дерев’яні храми і синагоги, забудову історичних містечок, панські маєтки і печерні монастирі – загалом понад 500 пам’яток архітектури. Не лишилися поза увагою фортифікації часів Першої і Другої світових воєн, залізниці, промислові споруди, млини, мости і поромні переправи. В описі природи акцент зроблено на наймальовничіші об’єкти: каньйони Дністра та його допливів, гори, скелі, водоспади, озера, заповідні урочища і печери.

Шлях від витоків до гирла Дністра розділено на 11 маршрутів, з них 5 подаються як для туристів-водників і містять поради з навігації, а решта рекомендована для автотуризму. Книжка містить понад півтори тисячі ілюстрацій – сучасних і архівних фотографій, малюнків, картосхем.

Другий том охоплює ділянку від гирла Збруча до Чорного моря. На ній Дністер тричі змінює свій вигляд: до Дністровської ГЕС - це водосховище з прямовисними скелястими берегами, за греблею - це знову швидкоплинна річка, а при впадінні у лиман він утворює розлогі плавні, що охороняються у складі Нижньодністровського національного природного парку. Саме на ділянці, включеній до другого тому, розташовані найбільші на Дністрі фортеці (Хотинська, Сороцька, Бендерська, Аккерманська) і печерні монастирі. На берегах лиману розкинувся Білгород-Дністровський з його фортецею й десятками інших пам'яток різних епох, неподалік - Шабо, колишня колонія швейцарських виноробів, де нині діє Центр культури вина. Вперше поза межами наукових публікацій описано споруди "лінії Сталіна". Пам'яткам, ландшафтам і колориту Молдови та радянсько-проросійській екзотиці невизнаної Придністровської Молдавської Республіки присвячено окремий розділ, який можна вважати першим у нашій країні путівником по Молдові - своєрідною "книжкою в книжці".


ЯК ПРИДБАТИ?
Щоб купити перший том і/або другий том книжки за видавничою ціною 330 грн за том, пишіть на мейл derevkhramy@gmail.com або приватним повідомленням на сторінку "Дерев’яні храми України" на Фейсбуку.

ВІДЗНАКИ
Як і перший том книжки "Дністер. Туристичний путівник" у 2016 році, другий том увійшов у короткі списки Всеукраїнського рейтингу "Книжка року`2017" у номінації "Візитівка" / "Краєзнавча і туристична література - дорожні нотатки - урбаністика".


ЗМІСТ ДРУГОГО ТОМУ

Від автора

Вступ до другого тому

Маршрут 8. ВІД ЖВАНЦЯ І ХОТИНА
                                 ДО ДНІСТРОВСЬКОЇ ГЕС

Маршрут 9. В ОКОЛИЦЯХ
                                 МОГИЛЕВА-ПОДІЛЬСЬКОГО

Маршрут 10. ПО МОЛДОВІ

Маршрут 11. ДНІСТРОВСЬКИЙ ЛИМАН

   ДОДАТКИ:

Судноплавство на Дністрі

Водний туризм на Дністрі

Експедиція "Дністер"

Афанасьєв-Чужбинський
                               та його "Нариси Дністра"

Основна література до другого тому

Олена Крушинська. ДНІСТЕР. Туристичний путівник. 
        Том 2. Від гирла Збруча до Чорного моря.
       ГОТОВИЙ ДО ДРУКУ

Перелік описаних у другому томі пам’яток (крім втрачених), за течією Дністра

Покажчик населених пунктів до першого і другого томів

Покажчик річок (річки, потічки, канали) до першого і другого томів

Покажчик водойм (озера, лимани, водосховища, моря) до першого і другого томів
© 2016-2021, Olena Krushynska (derevkhramy@ukr.net)
Всі права застережені відповідно до чинного законодавства України.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише за узгодженням з автором.[an error occurred while processing this directive]