Фотоальбом "Флоріан Заплетал. Дерев'яні церкви Закарпаття"


збірка з 208 унікальних світлин, зроблених чеським дослідником у 1920-х роках

Перейти на головну сторінку сайту
на сторінку
"Наші видання"

Флоріан Заплетал. Дерев'яні церкви Закарпаття. Фотоальбом світлин 1920-х років

Флоріан Заплетал. Міста і села Закарпаття. Фотоальбом світлин 1920-х років

У серпні 2016 року вийшов другий том фотоальбому -
"Міста і села
Закарпаття"


Флоріан Заплетал. Міста і села Закарпаття (фотоальбом) / передм. Миколи Мушинки; упоряд.: Михайло Сирохман. – Ужгород: Вид-во Олександри Гаркуші / Praha: nakladatelství "Karpatia", 2015. – 120 с.: іл.
У фотоальбомі представлено найповнішу збірку світлин дерев'яних церков Закарпаття, зроблених чеським дослідником Флоріаном Заплеталом у 1919–1925 роках, коли край входив до складу Чехословаччини. Заплетал розумів архітектурну та історичну цінність цих стародавніх пам'яток, першим почав планомірно фіксувати їх на фотографіях, а також докладати зусиль для їхнього збереження. Деякі церкви вже втрачені й дійшли до нас лише на його світлинах. Фотографії для альбому надав учень Заплетала, спадкоємець його архіву академік, проф. Микола Мушинка (Пряшів, Словаччина). Йому належить також вступна стаття, присвячена життю та діяльності чеського дослідника. Упорядник видання - відомий дослідник дерев'яної сакральної архітектури Закарпаття, мистецтвознавець Михайло Сирохман (Ужгород).

Книга містить тексти українською і чеською мовою, а також резюме англійською мовою; підписи до фотографій та алфавітний покажчик населених пунктів - трьома мовами.
Формат 21х22 см, 120 сторінок, чорно-білий друк.

ДЕ ПРИДБАТИ:
Замовити книжку за видавничою ціною 150 грн. можна, написавши на адресу derevkhramy@gmail.com або приватним повідомленням на сторінку "Дерев’яні храми України" на фейсбуку. В Ужгороді, Києві, Львові можливий самовивіз, доставка в будь-які міста - Новою Поштою.
За ринковою ціною книжку можна придбати на київському книжковому ринку "Петрівка" на ятці "Українська історична книга", 58 ряд, 3-4 місце, а також у книгарні НТШ та книгарні "Глобус" у Львові.


ЗРАЗКИ РОЗВОРОТІВ:


Флоріан Заплетал. Дерев'яні церкви Закарпаття. Фотоальбом світлин 1920-х років
Флоріан Заплетал. Дерев'яні церкви Закарпаття. Фотоальбом світлин 1920-х років
Флоріан Заплетал. Дерев'яні церкви Закарпаття. Фотоальбом світлин 1920-х років

© 2015-2016, Olena Krushynska (derevkhramy@ukr.net)
Всі права застережені відповідно до чинного законодавства України.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише за узгодженням з автором.