Перейти на головну сторінку сайту
    на головну/home

"Дерев'яні храми України"


Про проект / Про сайт


Сайт "Дерев'яні храми України" (derev.org.ua)

- перший і, наразі, єдиний веб-ресурс, присвячений українській дерев'яній архітектурі. Це авторський сайт Олени Крушинської, створення і розвиток якого є важливою складовою її проекту "Дерев'яні храми України". Сайт, починаючи від ідеї й закінчуючи html-кодом, створюється авторкою власноруч. Він був викладений в інтернет у липні 2007 року, відтоді постійно ведеться його розбудова і поповнення.

Сайт розрахований на широку аудиторію небайдужих людей, як фахівців, так і аматорів - шанувальників дерев'яної архітектури. Значну частину його відвідувачів складають любителі подорожей архітектурними пам'ятками - для них подається максимум практичної інформації.

Зміст і структура сайту:

У головному (верхньому) меню на головній сторінці сайту зібрано розділи, присвячені самому проекту "Дерев'яні храми України" і його співпраці з партнерами - окремими фахівцями і громадськими організаціями, перебігу акцій з порятунку пам'яток. Планується створити окрему сторінку із практичними порадами і корисною інформацією для священиків - настоятелів дерев'яних храмів.

Основний масив сайту складають індивідуальні сторінки дерев'яних храмів (1 сторінка - 1 об'єкт), згруповані по областях, районах і населених пунктах відповідно до сучасноного адміністративно-територіального поділу України. Кожна з таких сторінок містить прив'язку до мапи, назву населеного пункту, назву об'єкту, сучасні й архівні фотографії храму, дані літератури з посиланнями на джерела, коментарі автора або спостереження інших мандрівників, креслення, малюнки - залежно від наявності цих матеріалів. Станом на грудень 2011 року на сайті вже є 535 таких індивідуальних сторінок, наповнених у різній мірі. Це багато, але ще більший масив зібраних і запланованих до публікації матеріалів ще чекає своєї черги на опрацювання.

Започатковано низку тематичних розділів про пам'ятки дерев'яної архітектури - і не лише сакральні: Музеї і скансени, Костели, Млини і вітряки, Кузня-музей "Гамора". У планах - "Найгарніші дерев'яні храми країни", "Стінопис дерев'яних храмів", "Синагоги", "Шпихліри", "Втрачені пам'ятки" та інші.

У розділі Література представлені вибрані статті на тему дерев'яної архітектури та її дослідників, а також Веб-бібліографія, створена для "Дерев'яних храмів України" Миколою Жарких - автором сайту Мислене Древо.

"Для душі" створені фотогалерея Музика дерева, галерея акварелей Анатолія Консулова. У планах - галереї малюнків інших художників і сторінка "Дерев'яні храми на старих листівках".

Автор графіки у заглавній частині головної сторінки сайту - мій батько Анатолій Крушинський.

Cкорочена англійська версія сайту створена моїм другом, львівським перекладачем Андрієм Маслюхом.

Хостінг для сайту безкоштовно надає Петро Власенко - ho.ua.

2009 року сайт "Дерев'яні храми України" виборов ІІ місце у конкурсі кращих українських сайтів, присвячених історичним пам’яткам, що проводився пам'яткоохоронним інтернет-ресурсом "Відлуння віків".

Диплом за 2-е місце у конкурсі кращих сайтів, присвячених історичним пам'яткам, 2009 рік

Спільноти сайту "Дерев'яні храми України" у соціальних мережах:

Наша спільнота у Facebook

У нашій спільноті, що існує на фейсбуку з 2011 року, вже майже 4 тисячі учасників.

Приєднуйтесь вже зараз, читайте новини і
публікуйте власні матеріали!
Наша спільнота в LiveJournal

Спільнота сайту у LiveJournal існує з вересня 2008 року. Незважаючи на падіння активності цієї соціальної мережі, спільнота продовжує діяти.

читати журнал спільноти

Запрошення до співпраці:

Надіслати нам свої матеріали - фотографії, статті, оцифровану літературу, анонси подій, пов'язаних з тематикою сайту - запрошуються усі бажаючі. Детальніше про те, як це зробити - на сторінці Контакти. Там само можна скачати "Анкету для збору даних про дерев'яний храм", яка допоможе збирати інформацію для сайту під час мандрівок.

Матеріали для сайту вже надали

численні колеги і друзі - дослідники пам'яток архітектури, сайтовласники, мандрівники, а також незнайомі люди, які надіслали свої фотографії. Найбільше світлин для сайту надали: Карел Куча, Томаш Главачек, Михайло Сирохман, Сергій Криниця (Via est Vita. Дорогами України), Андрій Бондаренко, Віктор Громик (Дерев'яні церкви Західної України) Роман Маленков ("Україна Інкогніта"), Андрій і Микола Маслюхи, Ігор Скальський, Андрій Мельничук (Тіні Гардаріки. Подорож тернопільським Подністров'ям), Дмитро Каднічанський, Петро Власенко (Украина. Фотопрогулки), Артем Свиридов (ОКО. Архітектура і краєзнавство України), Влад Філь (Мандрівки Україною), Root (Життя Українських Карпат), Назар Ланько (Блог "Пам'ятки Галичини"), Нік Амброзяк, Денис Вітченко, Віктор Івчук, Ігор Одокієнко, Іван Бєлопольський, Ігор Хома, Дмитро Антонюк, Олег Герасименко (Путеводитель по Чернигово-Сиверщине), Тетяна Турейська, Олена Герасименко, Денис Шашенок, Андрій Яковенко, Андрій Білянський, Юрій Козоріз, Нікіта Іванов, Ростислав Линник, Роман Бречко, Сергій Бондар, Ярослав Кржевицький, Юліан Тютюнник і багато інших людей, імена яких ви побачите на сторінках окремих храмів, де вказано авторство фотографій. Про інші дружні сайти можна дізнатися на сторінці Лінки.© 2011-2015, Olena Krushynska (derevkhramy@ukr.net)


[an error occurred while processing this directive]