Перейти на головну сторінку сайту
    на головну/home

Про автора


Олена Крушинська

Олена Крушинська
Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кандидат хімічних наук. З 2005 року працюю над власними проектами в галузі дослідження й популяризації пам'яток, зокрема проектом "Дерев'яні храми України", частиною якого є цей сайт.
Автор путівників "Сорок чотири дерев'яні храми Львівщини" (2007), "Два береги Збруча" (2008, у співавторстві з Д. Малаковим та Ю. Козорізом), "Дністер. Туристичний путівник" (2016) і понад 80-ти статей, присвячених пам'яткам архітектури, краєзнавству та подорожам, зокрема в журналах "Міжнародний туризм" і "Welcome to Ukraine". Упорядник окремих випусків історико-краєзнавчого часопису "Галицька брама". Ініціатор і упорядник першого українського перевидання "Нарисів Дніпра" й "Нарисів Дністра" - двох томів книги письменника, етнографа і краєзнавця О. С. Афанасьєва-Чужбинського, написаної за матеріалами експедиції 1856-1860 років.
З 2009 року співпрацюю з проектом "Млини України", виступала з усними доповідями на Першій міжнародній науковій конференції "Історія українського традиційного млинарства" (Черкаси, 2009) і міжнародному семінарі "Vodní mlýny IV" (Чехія, м. Високе Мито, 2011) , 14-му Міжнародному симпозіумі з млинології (Румунія, м. Сібіу, 2015), Другій міжнародній науковій млинологічній конференції "Українські млинологічні студії" (Львів, 2016).

З 2010 року член двох міжнародних наукових товариств: The Society for the Research of Wooden Churches and Belltowers (Товариство дослідження дерев'яних храмів і дзвіниць) і The International Molinological Society, TIMS (Міжнародне млинологічне товариство).


  Авторські сайти:

Дерев'яні храми України - перший і єдиний веб-ресурс, присвячений українській дерев'яній архітектурі.

Львівські ремінісценції - фотогалерея неофіційного Львова, присвячена його подвір'ям і вуличкам, сонцю і дощу, лицарям і левам, бруківці і загадковим істотам...

  На фейсбуку:

Olena Krushynska
Дерев'яні храми України
Річки України у старих і нових виданнях
Стара сторінка в ЖЖ: http://olena-krush.livejournal.com


  ПУБЛІКАЦІЇ:

Книжки та часописи, де я є автором чи упорядником зібрано на сторінці "Мої видання"

Олена Крушинська. ДНІСТЕР. Туристичний путівник. 
       Том 1. Від витоків до гирла Збруча.
       Львів: Центр Європи, 2016 Олена Крушинська. ДНІСТЕР. Туристичний путівник. 
       Том 2. Від гирла Збруча до Чорного моря.
       Готовий до друку О. С. Афанасьєв-Чужбинський. Нариси Дніпра. Львів, Апріорі, 2016 О. С. Афанасьєв-Чужбинський. Нариси Дністра. Львів, Апріорі. Готується до друку Олена Крушинська. Сорок чотири дерев'яні храми Львівщини. К., 2007 Дмитро Малаков, Олена Крушинська, Юрій Козоріз. Два береги Збруча. К., 2008 Галицька брама, 2014, №4-6 (232-234). Закарпаття: від Ужоцького перевалу до Ужгорода Галицька брама, 2014, №10-12 (238-240). Закарпаття: від Верецького перевалу до Сваляви та Чинадієва

Інтерв'ю і коментарі, пов'язані з темою дерев'яних храмів, зібрано тут.

Список статей (2004-2013), присвячених пам'яткам архітектури, краєзнавству і пізнавальному туризму в Україні і у світі можна переглянути на цій сторінці, деякі з них можна скачати у форматі PDF.


© 2011-2016, Olena Krushynska (derevkhramy@ukr.net)


[an error occurred while processing this directive]