Станіслав Комарек


Чоловік як еволюційна інновація? / Європа на роздоріжжі

Перейти на головну сторінку сайту
на сторінку
"Мої видання"

Станіслав Комарек. Чоловік як еволюційна інновація?

Станіслав Комарек. Чоловік як еволюційна інновація? Есеї про чоловічу природу, сексуальність, життєві стратегії та метаморфози маскулінності / Перекл. з чеської Олени Крушинської, Тетяни Окопної. - Львів: Апріорі, 2018. - 432 с.      зміст (PDF)

Книжка присвячена природі та сексуальності чоловіків, їхній поведінці у найрізноманітніших ситуаціях війни та миру, виникненню та організації чоловічих колективів, ставленню чоловіків до жінок та до інших чоловіків, зміні образу чоловіка у плині історії і багатьом іншим темам, зокрема й глибоко табуйованим. У Чехії це видання, як і багато інших книжок професора Станіслава Комарека, стало науково-популярним бестселером завдяки глибокій ерудиції автора у біології та суспільних науках, свіжості й неупередженості його погляду на світ і особливому "комареківському" стилю - дещо провокативному і сповненому гумору та іронії.
Додатковим "бонусом" саме для українського читача стане уявлення про те, які погляди на роль чоловіка й жінки в суспільстві нині поширені у центрально-європейському ареалі, адже в Україні поки що домінують погляди більш консервативні. Добре це чи погано - кожен читач зможе вирішити для себе сам, міркуючи над книжкою Станіслава Комарека.
Видання призначене для всіх чоловіків та жінок - від 18 років і до благих літ.

Слоган: "Книжка про те, про що зазвичай не говорять, але всі хочуть знати".

Книжка вийшла за підтримки Міністерства культури Чеської Республіки.

купити в інтернет-магазині видавництва "Апріорі"

Із питаннями щодо Станіслава Комарека та його видань можна звертатися до перекладача Олени Крушинської: derevkhramy@gmail.com

Перше місце у рейтингу "Книжка року-2019":

Книжка Станіслава Комарека "Чоловік як еволюційна інновація?.." у перекладі Олени Крушинської і Тетяни Окопної виборола перше місце у ХХІ Всеукраїнському рейтингу "Книжка року - 2019", набравши найбільшу кількість балів від експертів у номінації "СОФІЯ: Філософія / антропологія / психологія". А рік потому наступна книжка Комарека "Європа на роздоріжжі" знову виборола перше місце у "Книжці року - 2020" в цій самій номінації.

Рецензії, інтерв’ю:

Бої без правил Станіслава Комарека: між барсеткою і дамською сумочкою - рецензія Президента Всеукраїнського рейтингу "Книжка року" Костянтина Родика, опублікована у газеті "Україна молода"

рецензія книжкового блоґера Олега Карпюка на сторінці "Карпюк Пише про Книжки" у Фейсбуку

Хто такі чоловіки й для чого вони - інтерв’ю Ірини Шутки зі Станіславом Комареком для інтернет-видання "Збруч"

Відео:

Відеосюжет Espreso.tv про презентацію книжки на "Книжковому Арсеналі" за участі Станіслава Комарека та Юрія Винничука

Відеотрансляція дискусії про книжку у Львівському прес-клубі за участі автора, професора Станіслава Комарека, письменника Юрія Винничука та перекладачки Олени Крушинської. Модераторка - Євгенія Нестерович. Тривалість - 60 хв

Чоловік як еволюційна інновація? Олена Крушинська у програмі «Сьогодні вдень» (ведучий — Роман Коляда), UA:Українське радіо, відеозапис, 11 лютого 2020 р.


Про автора:

Станіслав Комарек Станіслав Комарек - відомий чеський інтелектуал, біолог, філософ, письменник, професор за спеціальністю "філософія та історія природничих наук". Автор понад 20-ти наукових і науково-популярних книжок, трьох романів та збірки поезії, а також численних публікацій у газетах і часописах. Лауреат премії Тома Стоппарда за есеїстику (2006).
Народився у місті Їндржихув Градец 1958 року. Незабаром після отримання вищої біологічної освіти у Карловому університеті в Празі (1982) емігрував до Австрії, де продовжив навчання і наукову діяльність у галузі біології, етології, антропології, філософії та історії природничих наук, а також психології та психоаналізу. Після повернення до Чехії 1990 року став співзасновником кафедри філософії та історії природничих наук на природничому факультеті Карлового університету, у 1996-2002 роках - завідувач кафедри. Чимало його досліджень присвячено темі взаємозв'язку природних і культурних феноменів, психології та біології, а також історії розвитку поглядів на ці питання.
Польові дослідження автор здійснював, зокрема, під час експедицій - в Алжирі, Азербайджані, США, Перу, Сирії, Йорданії, Туреччині, Мексиці, Гватемалі, Гондурасі, Ізраїлі, Ірані, Китаї, на Яві та Борнео, в Індії, Тибеті, Південній Африці, Японії, Сінгапурі, Малайзії, Тайвані та В'єтнамі, Коста-Риці, Австралії, Новій Зеландії, Бірмі, Шрі-Ланці, Мадагаскарі, Грузії, Вірменії, Узбекистані, Туркменістані та ін.
Завдяки вражаючій ерудиції в історії науки і культури Станіслав Комарек з легкістю оперує сотнями джерел, від релігійних трактатів і творів красного письменства до вузькоспеціалізованих наукових статей. Його глибокі знання у галузях, які зазвичай не перетинаються чи навіть перебувають в антагонізмі, як-от біологія і гуманітарні науки, забезпечують йому "стереопогляд" на явища нашого світу - й неупередженість щодо їхньої інтерпретації. Є лише один берег, якого автор невідступно тримається, і це... здоровий глузд. Саме цим його книжки вирізняються серед усіх інших, а особлива "комареківська" стилістика з її гумором парадоксів, іронією і дотепними новотворами, що їх сам автор називає "комарекізмами", розширює його аудиторію до широкого кола читачів, здатних насолодитися цим інтелектуальним бенкетом.
У травні 2019 року Станіслав Комарек особисто презентував на "Книжковому Арсеналі" у Києві та у Львівському прес-клубі свою першу книжку в перекладі українською мовою - "Чоловік як еволюційна інновація? Есеї про чоловічу природу, сексуальність, життєві стратегії та метаморфози маскулінності" (переклад Олени Крушинської, Тетяни Окопної), що вийшла наприкінці 2018 року у видавництві "Апріорі". Вона не лише підкорила українських читачів, а й отримала найвище визнання експертів, виборовши перше місце у ХХІ Всеукраїнському рейтингу "Книжка року - 2019" у номінації "СОФІЯ: Філософія / антропологія / психологія". Рік потому друга книжка Станіслава Комарека, що вийшла в Україні, - "Європа на роздоріжжі" (переклад Олени Крушинської) - знову виборола перше місце у цій самій номінації у "Книжці року - 2020".
© 2021, Olena Krushynska (derevkhramy@ukr.net)
Всі права застережені відповідно до чинного законодавства України.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише за узгодженням з автором.[an error occurred while processing this directive]